TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

06 marca 2019

Reprezentacja Polski U-19 triumfowała w turnieju Mediterranean Pearl WU-19, który w dniach 25.02-6.03 rozgrywany był w tureckim Side. 

Polki rozegrały trzy mecze w których zremisowały z reprezentacją Węgier 2:2, pokonały Kosowo 4:0 i Czechy 2:1. 

 

W kadrze trenera Marcina Kasprowicza znalazła się zawodniczka Pragi Warszawa, Ania Furmaniak, która po turnieju podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu na zgrupowaniu.

 

- Tak jak przypuszczałam, gra z orzełkiem na piersi to coś więcej niż gra w klubie. Oprócz walki o wynik meczu, dochodzi świadomość, że reprezentujesz na boisku swój kraj i walczysz o jego honor. Zmęczenie i ból przestają mieć znaczenie, bo właśnie ten orzełek na koszulce jest dodatkową motywacją i dodaje sił.

 

- Na treningach trzeba było ciężko pracować, bo trener Kasprowicz zabrał do Turcji bardzo utalentowane zawodniczki. Każda z nas dawała z siebie wszystko i walczyła o miejsce w kadrze meczowej. 

 

- Poza boiskiem nie brakowało zabawnych momentów, bo dziewczyny są bardzo sympatyczne i przyjaźnie nastawione. Można było pogadać na wszystkie tematy i pośmiać się wspólnie.

 

- Na pewno pobyt na zgrupowaniu Reprezentacji i turnieju w Turcji będzie dla mnie dodatkową motywacją do jeszcze cięższej pracy na treningach w klubie.

Chciałabym regularnie dostawać powołania do kadry i udowodnić, że stać mnie na grę na najwyższym reprezentacyjnym poziomie.

 

Gratulujemy Ani udanego debiutu w Reprezentacji Polski U-19  i trzymamy kciuki za następne powołania!

 

 

 

foto: EvimaFootball

 

 

 

 

 

ANIA FURMANIAK o swoim debiucie w Reprezentacji U-19