TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

13 października 2019

Sobotni mecz z Gosirkami w Piasecznie zapowiadał się bardzo ciekawie. Rywalki w rozgrywkach Ekstraligi Trampkarek wygrały wszystkie swoje mecze i chciały zachować status niepokonanych. Prażanki wygrały dwa mecze, jeden przegrały i żeby liczyć się w rywalizacji o awans do gier w makroregionie musiały mecz z Gosirkami wygrać. 

Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem bo... "gwizdek nie dojechał".

Wobec braku sędziego obaj trenerzy wyrazili zgodę na wybór bezstronnego sędziego i zdecydowali się na rozegranie meczu. Od początku widać było dużą determinację w grze zawodniczek obu zespołów. Po kilku minutach przewagę zdobyły Prażanki i jedna z ich akcji zakończyła się golem. Nasz zespół miał sytuację do podwyższenia prowadzenia, ale albo brakowało celności przy wykończeniu akcji, albo... lepszej sędziowskiej oceny sytuacji na boisku. Niestety w kilku spornych sytuacjach decyzje spotkały się ze stanowczą reakcją praskich kibiców, co z kolei przeniosło się na nerwowość w grze zawodniczek. Gosirki strzałem z dystansu doprowadziły do remisu, ale dzięki jeszcze jednemu trafieniu Basi Łoniewskiej to Praga schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą. Druga połowa to sytuacje bramkowe i twarda gra z obu stron. Skuteczniejsze były Prażanki, które po kolejnych dwóch golach Łoniewskiej i jednym Leny Moraczyńskiej doprowadziły do wyniku 5:1. Pod koniec spotkania gospodyniom udało się wykorzystać zamieszanie pod bramką i zdobyły ostatniego gola meczu.

Po meczu trener Marcin Malinowski zadowolony był z gry swojego zespołu wskazując na momenty, w których Praga wymieniała dużo podań i z pomysłem prowadziła grę. Docenił zaangażowanie zawodniczek, które dzięki solidnej pracy na treningach podnoszą swoje umiejętności piłkarskie, co przynosi wymierny efekt w lepszej postawie na boisku.

Trener odniósł się również do sytuacji na trybunach, która jego zdaniem nie powinna mieć miejsca w przyszłości. 

Szkoda, że mecze Ekstraligi Trampkarek nie są traktowane w należyty sposób, bo zawodniczki biegające po boisku , wkładają w grę swój trud i wysiłek, na pewno zasługują na sprawiedliwą ocenę arbitra. Nie wiadomo jaki przebieg miałoby sobotnie spotkanie w innych okolicznościach, może byłoby inaczej gdyby.... "gwizdek dojechał".

 

Gosirki Piaseczno - PRAGA WARASZAWA 2:5

bramki dla Pragi: 4 x Basia Łoniewska, 1 x Lena Moraczyńska

Bo... "gwizdek nie dojechał"