TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

21 stycznia 2020

Za nami Halowe Mistrzostwa Mazowsza w piłce kobiecej w kategorii U17.

Dziś hala w Piasecznie gościła zawodniczki z dziesięciu mazowieckich klubów, licznie przybyłych kibiców i gości. Swoją obecnością na turnieju zaszczycił nas Trener Reprezentacji Polski WU17 - Pan Marcin Kasprowicz. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie, dlatego kibice mogli podziwiać piękne bramki i sporo ciekawych sytuacji tworzonych przez wszystkie drużyny. Same wyniki w fazie ćwierćfinałowej świadczą o bardzo wyrównanym, wysokim poziomie wszystkich drużyn. Trener Kadry WU17 na pewno miał miał okazję, by wypatrzeć i być może zapisać nazwiska kilku przyszłych reprezentantek Polski.

 

Krótkie podsumowanie trenera Bartka Gąsiora:

"Na Halowe Mistrzostwa Mazowsza do Piaseczna pojechaliśmy podrażnieni rezultatem w MMP i z założeniem zwycięstwa. Do rywalizacji wystawiliśmy dwa zespoły. Obie drużyny wygrały swoje grupy. Dopiero w meczu ćwierćfinałowym Praga II w rzutach karnych uległa Sportowej Czwórce Radom, a w meczu o 3 miejsce Ząbkovii Ząbki i ostatecznie zajęła 4 miejsce.

Praga I z jedną straconą bramką zwyciężyła we wszystkich swoich meczach. W Finale Halowych Mistrzostw Mazowsza Praska jedynka "pomściła"  porażkę ćwierćfinałową Pragi II i wygrała z LUKS Sportową Czwórką Radom 2-0. Z naszych szeregów wyłoniono Najlepszą Bramkarkę na Mazowszu oraz koroną Królowej Strzelczyń"

"Bardzo się cieszę ze kolejny rok jesteśmy najlepsze w województwie! Cieszy też fakt, że te turnieje z roku na rok stają na coraz bardziej wyrównanym poziomie. Dla nas to zwycięstwo trochę na otarcie łez po zeszłotygodniowym nieudanym występie w MMP. Jestem dumny, że mogę pracować w klubie, który niemalże nieprzerwanie jest najlepszy na Mazowszu!"


Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Mistrz Mazowsza - MUKS Praga Warszawa
2. V-ce Mistrz Mazowsza - LUKS Sportowa Czwórka Radom
3. II V-ce Mistrz Mazowsza - UKS Ząbkovia Ząbki
4. III V-ce Mistrz Mazowsza - MUKS Praga Warszawa


Nagrody Indywidualne:
Najlepsza Bramkarka - Natalia Betlińska ( MUKS Praga Warszawa)
Najlepsza Strzelczyni - Kinga Puchalska ( MUKS Praga Warszawa) i Amelia Chmura (LUKS Sportowa Czwórka Radom)
Najlepsza Zawodniczka - Patrycja Kozarzewska (UKS Ząbkovia Ząbki)

Zdjęcia z turnieju w zakładce Galeria: https://www.muks-praga.pl/galeria

Halowy triumf Juniorek na Mazowszu