TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

27 maja 2019

Blackpool Cup to duży międzynarodowy turniej piłkarski, który organizowany jest od 1994 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział 90 drużyn z 7 europejskich krajów!

Praga Warszawa znalazła się w grupie G-17 gdzie rywalizowała  z angielskimi Bolton Lionesses (Mistrz Anglii U17) Preston North End WJ, Swindon Town FC, irlandzką drużyną Secret Heart i holenderską A.V.V Zeeburgia. Mecze rozgrywane były na UcLan Sports Arena w Blackpool. 

 

Podopieczne trenera Bartka Gąsiora przyjechały do Anglii z zamiarem zapoznania wyspiarek z praską szkołą futbolu. W pierwszym meczu przeciwko Swindon Town FC padł remis 2:2.  Dla Pragi bramki zdobyły Gabriela Mańka i Dominika Dębska. 

W drugim meczu z holenderskim A.V.V Zeeburgia po bramkach Dominiki Ducal i Marty Krukowskiej Praga wygrywa 2:1.

W kolejnym meczu z irlandzkim Secret Heart, nasze dziewczyny urządziły sobie festiwal strzelecki i pokonały rywalki 13:0! Hattricka w tym meczu ustrzeliła Dominika Ducal, dwukrotnie do bramki trafiały Wiktoria Orłowska, Patrycja Poboży, Marta Krukowska i Oliwia Katowicz. Po jednym golu zdobyły Dominika Dębska i Natalia Markowska.

W drugim dniu turniejowych zmagań, prażanki wygrały 3:0 z Bolton Lionesses. Na listę strzelców trafiły dwukrotnie Dominika Ducal i raz Ola Marcinkowska. 

Do wyłonienia triumfatora meczu finałowego turnieju Blackpool Cup 2019 pomiędzy Pragą Warszawa i angielskim Swindon Town potrzebny był konkurs jedenastek. Po regulaminowym czasie gry, w którym bramki zdobyły Oliwia Katowicz i Dominika Ducal padł remis 2:2. Lepiej rzuty karne wykonywał nasz zespół i wygrał spotkanie 7:6

 

1 miejsce - MUKS PRAGA

2 miejsce - Swindon Town Fc

3 miejsce - A.v.v. Zeeburgia

4 miejsce - Preston North End Women’s Juniors

5 miejsce - Bolton Lionesses

6 miejsce - Sacred Heart

 

Gratulujemy zwycięstwa całemu zespołowi! Brawo Praga! 

 

 

Juniorki Młodsze zdobyły Anglię!