Mikołajkowa victoria Młodziczek

 

Początek grudnia to czas organizacji przez nasz klub corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego. Kolejna edycja zgromadziła doborową stawkę drużyn w kategorii U-13 dziewcząt. Nasze najmłodsze zawodniczki zostały podzielone na dwie drużyny- Praga I "Niebieska" oraz Praga II "Czerwona" Pod wodzą naszej nowej trener Klaudii Bodeckiej obie ekipy rozegrały na hali przy Szanajcy znakomite zawody.  "Jedynka" wygrała wszystkie grupowe mecze i osiągnęła awans z pierwszego miejsca w grupie A, natomiast "Dwójka" po wygranej z Varsovią i remisach z Ząbkovią I oraz Wilkami, zajęła miejsce drugie w grupie B.  Wyniki te oznaczały bratobójczy pojedynek w półfinale. 
W tym meczu, po zaciętym, choć pełnym fair play boju, ekipa niebieskich Prażanek wygrała 2:1.
W drugim półfinale Ząbkovia I pokonała Ząbkovię II. 
Mecz o trzecie miejsce od mocnego uderzenia rozpoczęła Praga II i w pierwszej akcji, po rajdzie, gola zdobyła Zosia Tomaszewska. Jak się później okazało było to zwycięskie trafienie. 
Finałowe spotkanie Pragi I z pierwszą drużyną z Ząbek przez długi czas było bardzo wyrównane i trudno było wskazać przyszłego zwycięzcę turnieju. Jednak w ostatniej fazie meczu, niesione przez fanatyczny doping, nasze dziewczyny pokazały praski charakter. Po golach Oli Jadczak oraz Ali Chrzanowskiej pokonały Ząbkovię i mogły cieszyć się w pełni z zasłużonego triumfu!
Do sukcesów drużynowych w postaci pierwszego i trzeciego miejsca doszły jeszcze nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano, grającą w obu drużynach, Karolinę Trąbińską. Królową strzelczyń została Karolina "Szogun" Michalak. Trzecią nagrodę zgarnęła Małgosia Paczek w kategorii obrońca turnieju. 
 
Wielkie brawa dla wszystkich Młodziczek i trener Klaudii za wielki sukces! 
 
Podziękowania należą się też rodzicom, a szczególnie dla pani Anny Trąbińskiej oraz państwa Stojak, za wielkie poświęcenie i wkład włożony w organizację turnieju!
 
 
 
 
 
 
 
09 grudnia 2019

Zapisy

Kontakt

Galeria

O nas

Strona główna

  Międzyszkolny   Uczniowski   Klub   Sportowy  

PRAGA  WARSZAWA