Międzyszkolny   Uczniowski   Klub   Sportowy  

PRAGA  WARSZAWA

Strona główna

O nas

Galeria

Kontakt

Zapisy

O NAS

Nazwa: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy PRAGA WARSZAWA

Rok powstania Klubu: 2001

Barwy Klubowe: Biało – niebieskie

Siedziba Klubu: Warszawa 03-741, ul. Białostocka 24/50 (adres do korespondencji nie ulega zmianie)

Boisko: DOSIR Praga Północ 03-770 Warszawa ul. Kawęczyńska 44

 

Numer konta:

Bank PEKAO  09 1240 6074 1111 0000 4998 0787

 

 

Historia Klubu:

 

Klub powstał w grudniu 2001 roku z inicjatywy rodziców dziewcząt grających w piłkę nożną. MUKS „Praga Warszawa" zajmuje się nie tylko doskonaleniem umiejętności sportowych, lecz również szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sport. Na polu wychowania klub współpracuje ze szkołami, w których uczą się dziewczęta oraz z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się wychowaniem.

Systematyczne treningi prowadzone na boiskach i salach sportowych, uczestniczenie w turniejach organizowanych w różnych częściach Polski oraz poza jej granicami, wyjazdy weekendowe, zimowe i wakacyjne, stanowią alternatywę dla czasu spędzanego przez większość naszych dzieci przy komputerach i smartfonach.

 

Od sezonu 2002/2003 dziewczęta ze starszych roczników uczestniczyły w rozgrywkach II ligi kobiecej piłki nożnej. Na zakończenie sezonu rozgrywek 2002/2003 oraz 2003/2004 dziewczęta z MUKS „Praga Warszawa" uplasowały się na l miejscu w grupie mazowieckiej.

 

Po rozgrywkach barażowych w roku 2004 zespół MUKS "Praga Warszawa" awansował do 1 Ligi Piłki Nożnej Kobiet.

Warto wspomnieć też o innych sukcesach praskiej drużyny dziewcząt. Wśród nich jest wiele wygranych, w różnych kategoriach wiekowych, ogólnopolskich turniejów organizowanych pod patronatem PZPN, Również kilka dziewcząt z roczników juniorek-młodszych i juniorek powoływanych jest regularnie do Kadry Reprezentacji Polski Juniorek U-16 i U-19. W 20-letniej historii do młodzieżowych Reprezentacji Polski powołano około 70 wychowanek naszego klubu.

 

 

Liczba zawodniczek:

 

Zawodniczki Klubu dzielą się na pięć kategorii wiekowych: seniorki, juniorki, trampkarki, młodziczki i orliczki. Najstarsza zawodniczka ma 32 lata, zaś najmłodsza 8 lat. Poza nielicznymi wyjątkami, wszystkie zawodniczki są wychowankami Klubu. Starsze dziewczęta tworzą I drużynę, która bierze udział w rozgrywkach

II ligi kobiecej piłki nożnej PZPN.

 

 

Zarząd Klubu:

 

Marek Anglart - Prezes tel.(600 630 215)

Bartłomiej Gąsior -Wiceprezes

Anna Trąbińska - Wiceprezes

Jacek Kołek- Członek zarządu

 

Mariusz Tomaszewski- Skarbnik

 

 

Komisja Rewizyjna:

 

Anna Chrzanowska - Przewodnicząca

Mariusz Dębski - Wiceprzewodniczący

Mariusz Kośmiński - Sekretarz