Międzyszkolny   Uczniowski   Klub   Sportowy  

PRAGA  WARSZAWA

Strona główna

O nas

Galeria

Kontakt

Zapisy

17 grudnia 2020
Pisze o nas tez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na swojej stronie internetowej podsumowując rok młodzieży z Mazowsza! Zerknijcie!
 
 
Poniżej fragment z artukułu:
 

    "Jeszcze lepiej jest we wciąż niedocenianej piłce żeńskiej. Nasze dziewczęta z MUKS Praga Warszawa uplasowały się na drugim miejscu, tuż za krajowym gigantem – UKS SMS Łódź, lecz gdyby do tego doliczyć wyniki w futsalu, stołeczna ekipa dorównała łodziankom! Doskonale idzie praca z dziewczętami w Ząbkovii, którą resort ulokował  na ósmym miejscu w krajowej hierarchii. Wśród 142 klubów w Polsce mamy też na wysokich miejscach LUKS Sportowa Czwórka Radom, oraz stołeczne UKS Varsovia, Diamonds Academy i SP 11 Ursus.

    Warto więc bliżej przyjrzeć się jesiennym dokonaniom naszych dziewcząt, które zaczynają rządzić w centralnych rozgrywkach juniorskich. W kategorii U17 juniorki z Pragi  w swojej grupie ustępują tylko wielokrotnym mistrzyniom Polski z Medyka Konin. Do najwyższej grupy rozgrywkowej U15 awansowały młode piłkarki z Ursusa, Ząbkovii i MUKS Praga Warszawa, a do rozgrywek centralnych U13 przebojem awansowały młodziczki z Diamonds Academy i MUKS Praga Warszawa.

   Mamy więc powody do dumy, choć do radości daleko. Wychowane w mazowieckich klubach piłkarki szybko są wybierane przez bogate kluby ligowe z całej Polski i możemy później co najwyżej usłyszeć podczas transmisji meczów reprezentacji Polski, że takie zawodniczki jak Dominika Grabowska, Weronika Zawistowska, Alicja Materek, Zofia Giętkowska czy Daria Sokołowska to piłkarki wychowane na prawym brzegu Wisły. A tymczasem świetnie pracującemu z młodzieżą klubowi z Pragi, zagląda w oczy widmo spadku z pierwszej ligi, w której grają już nawet piętnastolatki.       

    Ale jak mówi rosyjskie przysłowie: „kiedyś i na naszej ulicy zaświeci słońce!” Póki co, na Kawęczyńskiej świecą blaskiem nowe jupitery i łysinami stara, zużyta sztuczna nawierzchnia. Byle przetrwać do wiosny…"

Piszą o Pradze na MZPN