TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

03 lutego 2019

Jastrzębia Góra, to stałe miejsce zimowych przygotowań Pragi do rundy wiosennej. 

Dzięki doskonałym warunkom treningowym jakie zapewnia COS OPO Cetniewo, nasze zespoły mogły w pełni efektywnie wykorzystać czas zgrupowania, a trenerzy skoncentrować się na realizacji założeń treningowych.

 

Juniorki Młodsze

 

W przerwie zimowej, po halowych zmaganiach i wywalczeniu futsalowego Mistrzostwa Polski U-16, Juniorki Młodsze wybrały się na zgrupowanie do Jastrzębiej Góry. Na obiektach COS OPO Cetniewo przygotowywały się do wiosennej rywalizacji w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. Trener Bartłomiej Gąsior tak podsumowuje pracę ze swoim zespołem:

 

- To zgrupowanie jest kontynuacją pracy nad wytrzymałością i siłą, którą rozpoczęliśmy w Warszawie. Kształtowaliśmy te cechy w różnoraki sposób; zaczynając od zapasów, a na cross treningu kończąc. Dziewczyny nie narzekały na nadmiar wolnego czasu, ale gdy taki się zdarzył, to wykorzystywały go na integrowanie drużyny, bo w zespole pojawiły się nowe twarze.

 

Oprócz intensywnych treningów w plenerze i na hali, Juniorki Młodsze rozegrały na boisku COS OPO Cetniewo trzy mecze kontrolne, których głównym celem było praca nad taktyką i wprowadzeniem w drużynę nowych zawodniczek.

 

- Na obozie mieliśmy okazję skonfrontować się z dwoma pierwszoligowcami, na których tle pokazaliśmy sporo bardzo dobrych momentów. Choć wyniki nie były dla nas korzystne, to sama gra dłuższymi momentami mogła się podobać. W jedynym meczu z rówieśniczkami, wyszliśmy zwycięsko, a cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie pod względem taktycznym i toczony był w szybkim jak na ten okres przygotowań tempie.

 

Wyniki meczów sparingowych:

PRAGA - APLG Gdańsk (seniorki I liga) 1:6.

PRAGA - Sztorm Gdańsk u-16 2:1

PRAGA - Stomilanki Olsztyn (seniorki I liga) 0:6

 

 

 

Młodziczki

 

Po sukcesie w Ekstralidze MZPN i rywalizacji w halowych turniejach, swoje zimowe przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła drużyna Młodziczek. Młode Prażanki niemal w komplecie wzięły udział w zgrupowaniu. Trenerka Agnieszka Witkowska podkreślała przed wyjazdem jak duże znaczenie w kontekście rywalizacji w nadchodzących Mistrzostwach Polski Młodziczek będzie miało odpowiednie przygotowanie zespołu.

 

- Muszę przyznać, że wszystkie moje zawodniczki bardzo ciężko pracowały i jestem z nich w pełni zadowolona. Dzięki ich podejściu do treningów mogłam zrealizować  kolejny etap planu przygotowań do rundy wiosennej. Skoncentrowałam się na poprawie ich siły, kondycji i wytrzymałości, a treningi na boisku poświęcone były głównie realizacji założeń taktycznych i doskonaleniu systemu gry.

 

- Cieszą też oba sparingi, w których pokazałyśmy bardzo mądrą i dojrzałą grę. Cały zespół był na boisku zdyscyplinowany i konsekwentnie trzymał się swojego stylu gry.

 

Ambitna gra naszych Młodziczek i stosowanie dyscypliny taktycznej nakreślonej przez trenerkę przyniosła efekt na boisku w wygranych meczach kontrolnych z bardzo wymagającymi rywalami.

 

Wyniki meczów sparingowych:

PRAGA – LG Gdańsk 3:0

PRAGA – Concordia Elbląg (chłopcy) 1:0

 

 

 

 

 

Podsumowanie obozu w Jastrzębiej Górze.