Międzyszkolny   Uczniowski   Klub   Sportowy  

PRAGA  WARSZAWA

Strona główna

O nas

Galeria

Kontakt

Zapisy

03 lutego 2019

Jastrzębia Góra, to stałe miejsce zimowych przygotowań Pragi do rundy wiosennej. 

Dzięki doskonałym warunkom treningowym jakie zapewnia COS OPO Cetniewo, nasze zespoły mogły w pełni efektywnie wykorzystać czas zgrupowania, a trenerzy skoncentrować się na realizacji założeń treningowych.

 

Juniorki Młodsze

 

W przerwie zimowej, po halowych zmaganiach i wywalczeniu futsalowego Mistrzostwa Polski U-16, Juniorki Młodsze wybrały się na zgrupowanie do Jastrzębiej Góry. Na obiektach COS OPO Cetniewo przygotowywały się do wiosennej rywalizacji w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. Trener Bartłomiej Gąsior tak podsumowuje pracę ze swoim zespołem:

 

- To zgrupowanie jest kontynuacją pracy nad wytrzymałością i siłą, którą rozpoczęliśmy w Warszawie. Kształtowaliśmy te cechy w różnoraki sposób; zaczynając od zapasów, a na cross treningu kończąc. Dziewczyny nie narzekały na nadmiar wolnego czasu, ale gdy taki się zdarzył, to wykorzystywały go na integrowanie drużyny, bo w zespole pojawiły się nowe twarze.

 

Oprócz intensywnych treningów w plenerze i na hali, Juniorki Młodsze rozegrały na boisku COS OPO Cetniewo trzy mecze kontrolne, których głównym celem było praca nad taktyką i wprowadzeniem w drużynę nowych zawodniczek.

 

- Na obozie mieliśmy okazję skonfrontować się z dwoma pierwszoligowcami, na których tle pokazaliśmy sporo bardzo dobrych momentów. Choć wyniki nie były dla nas korzystne, to sama gra dłuższymi momentami mogła się podobać. W jedynym meczu z rówieśniczkami, wyszliśmy zwycięsko, a cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie pod względem taktycznym i toczony był w szybkim jak na ten okres przygotowań tempie.

 

Wyniki meczów sparingowych:

PRAGA - APLG Gdańsk (seniorki I liga) 1:6.

PRAGA - Sztorm Gdańsk u-16 2:1

PRAGA - Stomilanki Olsztyn (seniorki I liga) 0:6

 

 

 

Młodziczki

 

Po sukcesie w Ekstralidze MZPN i rywalizacji w halowych turniejach, swoje zimowe przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła drużyna Młodziczek. Młode Prażanki niemal w komplecie wzięły udział w zgrupowaniu. Trenerka Agnieszka Witkowska podkreślała przed wyjazdem jak duże znaczenie w kontekście rywalizacji w nadchodzących Mistrzostwach Polski Młodziczek będzie miało odpowiednie przygotowanie zespołu.

 

- Muszę przyznać, że wszystkie moje zawodniczki bardzo ciężko pracowały i jestem z nich w pełni zadowolona. Dzięki ich podejściu do treningów mogłam zrealizować  kolejny etap planu przygotowań do rundy wiosennej. Skoncentrowałam się na poprawie ich siły, kondycji i wytrzymałości, a treningi na boisku poświęcone były głównie realizacji założeń taktycznych i doskonaleniu systemu gry.

 

- Cieszą też oba sparingi, w których pokazałyśmy bardzo mądrą i dojrzałą grę. Cały zespół był na boisku zdyscyplinowany i konsekwentnie trzymał się swojego stylu gry.

 

Ambitna gra naszych Młodziczek i stosowanie dyscypliny taktycznej nakreślonej przez trenerkę przyniosła efekt na boisku w wygranych meczach kontrolnych z bardzo wymagającymi rywalami.

 

Wyniki meczów sparingowych:

PRAGA – LG Gdańsk 3:0

PRAGA – Concordia Elbląg (chłopcy) 1:0

 

 

 

 

 

Podsumowanie obozu w Jastrzębiej Górze.