TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

25 marca 2019

 

 

Wygrany 5:4 mecz sparingowy z Ząbkovią Ząbki zakończył okres przygotowań Młodziczek Pragi do rundy wiosennej. Na krótkie podsumowanie dała namówić się trenerka Agnieszka Witkowska.

 

- Jestem bardzo zadowolona z tego, w jaki sposób przepracowały zimę moje zawodniczki. Choć momentami lekko nie było i dziewczyny miały prawo czuć zmęczenie, to wiedziałam, że tylko konsekwentnie realizowany plan przygotowań może przynieść zamierzony efekt.

 

- Cały okres przygotowawczy podzielony był na kilka etapów i miał na celu zbudowanie optymalnej formy na nadchodzące Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek. Najważniejszy był obóz w Jastrzębiej Górze, gdzie pracowałam z zawodniczkami nad poprawą ich kondycji i motoryki. Można powiedzieć, że dostały tam porządny wycisk, ale jak same podkreślają było warto, bo teraz zauważają różnicę i jest im łatwiej na boisku.

 

- Dużo dały nam mecze kontrolne, zwłaszcza te z drużynami chłopięcymi. Pokazały, co musimy poprawić w grze naszego zespołu i nad czym jeszcze popracować. Do szczytu formy trochę nam brakuje, ale ta ma przyjść w odpowiednim czasie.

 

- Cieszy mnie wyrównana kadra i to, z jakim zaangażowaniem jeszcze do niedawna "te słabsze" zawodniczki zaczęły pracować na treningach. Nie chcę wymieniać nazwisk, bo mogłyby się zacząć unosić nad ziemią, ale niektóre z nich, w porównaniu do rundy wiosennej, naprawdę zrobiły duży postęp.

 

- Do drużyny dołączyły Lena Radecka z Gwardii i Karolina Michalak z Makovii, i choć są z drużyną od niedawna, to obserwując je na treningach i w meczach sparingowych, uważam, że mogą stać się ważnym elementem zespołu. Brakuje im jeszcze zgrania z drużyną, ale to kwestia czasu jak zaczną mówić na boisku jednym głosem.

 

- Cieszy powrót po kontuzjach Oli Jadczak i Oli Pękali, które są ważnym elementem zespołu.

 

- Może nie powinnam, ale chciałabym wyróżnić jedną zawodniczkę. Ania Podpora w ostatnim czasie bardzo się piłkarsko rozwinęła i na boisku staje się naturalnym liderem zespołu. Taka nomen omen Podpora drużyny !

 

- Zarówno moje zawodniczki jak i ja dobrze zdajemy sobie sprawę, jakie są nasze sportowe cele na wiosnę i będziemy chciały je zrealizować.

 

Swój pierwszy mecz rundy wiosennej Ekstraligi Młodziczek Praga rozegra w niedzielę 31.03 o godzinie 18.00 na warszawskim Bemowie. Przeciwnikiem będzie zespół Legia Soccer Schoools. W rundzie jesiennej rywalizacja pomiędzy tymi zespołami zakończyła się wynikiem 7:0 dla Pragi.

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie przygotowań Młodziczek