TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

13 listopada 2019

Temperatura 7 stopni Celsjusza, zimny wiatr i silne opady deszczu. Raczej mało zachęcające prognozy na rozgrywanie meczu piłki nożnej w plenerze. Niestety w takich warunkach przyszło rywalizować w niedzielę naszym Młodziczkom i Trampkarkom w Radomiu ze Sportową Czwórką.

 

Jako pierwsze o 15 na boisko wybiegły Młodziczki i zmagały się z aurą i uciekającym światłem. O ile do przerwy jeszcze można było grać, to już po przerwie zrobiło się ciemno, a z trybun słychać było kibiców, którzy skandowali: „Jupitery wszystkie cztery! …” Na boisku zrobiło się jaśniej, ale pogodowo nie przejaśniło, więc przez padający coraz bardziej deszcz, również i bardziej mokro. Nasze Młodziczki zagrały z charakterem i wygrały 3:0, choć jak same mówiły po meczu: „gdyby nie pogoda, to strzeliłybyśmy więcej!”

 

LUKS Sportowa Czwórka Radom – PRAGA WARSZAWA 0:3

Bramki dla Pragi: Karolina Michalak x 2 i Alicja Chrzanowska

 

O 17:00 deszcz nie ustawał, a woda zbierała się na boisku w coraz większych kałużach. Trampkarki Pragi i Czwórki wyszły do gry i próbowały grać w piłkę, choć momentami rywalizowały nie ze sobą a z fatalną nawierzchnią mokrego boiska. Choć Prażanki przeważały i zepchnęły rywalki do głębokiej defensywy, a radomianki próbowały wyprowadzać kontry, to do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron z większą zaciekłością zaatakowały nasze zawodniczki i szybko przewagę udokumentowały zdobyczą bramkową. Prascy kibice, którzy stworzyli na trybunach wspaniałą atmosferę tego deszczowego popołudnia mieli okazje jeszcze czterokrotnie cieszyć się z goli naszej drużyny.

 

LUKS Sportowa Czwórka Radom – PRAGA WARSZAWA 0:5

Bramki dla Pragi: Barbara Łoniewska x 2,  Pola Waleczek, Julia Zakrzewska, Natalia Matuszewska

 

Cieszą wysokie wygrane naszych Młodziczek i Trampkarek, ale na pewno trenerzy Dominik Krzyżański i Marcin Malinowski są zbudowani postawą swoich zawodniczek, które w tak trudnych warunkach pogodowych zagrały bardzo ambitnie i z zaangażowaniem.

Kibice, którzy przyjechali wspierać praskie dziewczyny, od niedzieli znają nowe określenie: radomska pogoda  :-)

 

 

 

Praga - radomska pogoda 8:0