Międzyszkolny   Uczniowski   Klub   Sportowy  

PRAGA  WARSZAWA

Strona główna

O nas

Galeria

Kontakt

Zapisy

28 października 2019

W meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorek praskie Juniorki pokonały Ząbkovię Ząbki 3:1 i umocniły się na pierwszym miejscu tabeli CLJ.

 

Po meczu trener Bartek Gąsior nie krył zadowolenia z wyniku i gry swoich zawodniczek:

 

"Na mecz do Ząbek jechaliśmy mocno zmotywowani i pewni siebie mając w pamięci zeszłotygodniowy, bardzo fajny w naszym wykonaniu, mecz z ówczesnym liderem tabeli APLG Gdańsk gdzie na ich terenie daliśmy popis determinacji i skuteczności wygrywając 6-1!

Kolejna rzeczą pozwalającą mieć pozytywne przedmeczowe nastawienie był fakt, że na boisku w Ząbkach jeszcze nie przegraliśmy, niezależnie czy to były zmagania w MLJM czy rozgrywki pucharowe zawsze wychodziliśmy zwycięsko. Jednak analizując poprzednie mecze i ilość strzelonych bramek Ząbkovianek, należało mieć sporą dozę respektu dla Przeciwnka.

Początek meczu to nerwowe badanie się wzajemnie obu ekip. Moje piłkarki wcześniej przejęły inicjatywę i szybciej zaczęły grać już chyba mogę tak powiedzieć „swoją piłkę”. Zaczynamy mieć powtarzalność w działaniach, przenosimy zachowania, które trenujemy na mecz a o to w tym wszystkim chodzi, w naszej grze jest coraz mniej przypadku a to najbardziej cieszy mnie jako trenera. Wyniki potwierdzają słuszność koncepcji jaką przyjęliśmy ale nie byłbym sobą gdybym powiedział ze wszystko było super. Mamy jeszcze trochę do poprawienia w samej organizacji, mamy problem z koncentracją. W drugiej połowie przez pierwsze 10-15 minut Ząbkovia wyraźnie rzuciła się do odrabiania strat a my jakby nie wyszliśmy z szatni. Nie trwało to na szczęście długo. Choć nie ukrywam ze po bramce na 2-1 , z reszta po bardzo dobrej i składnej akcji przeciwniczek, świetnie wykończonej strzałem głową, zrobiło się nerwowo a sama gra zdecydowanie się zaostrzyła. Po kilku dobrych zagraniach i zmianach w naszych szeregach ponownie zaczęliśmy grać pewnie i mieliśmy jeszcze kilka składnych akcji oprócz bramki Oliwii Katowicz po solidnym strzale lewą nogą.

Cieszę się ze skuteczności Oli Marcinkowskiej która w ostatnich 2 meczach strzeliła 5 bramek! Przed nami jeszcze dwa mecze w tej rundzie i wiele wskazuje na to, ze w ostatniej kolejce okaże się w bezpośrednim starciu z Medykiem kto zimową przerwę spędzi na fotelu lidera!"

 

Ząbkovia Ząbki - PRAGA WARSZAWA 1:3

Bramki dla Pragi: 2 x Ola Marcinkowska, Oliwia Katowicz

 

Najbliższe mecze naszych Juniorek:

Luks Sportowa Czwórka Radom - Praga Warszawa 3.11 godz 17:30

Praga Warszawa - Medyk Konin 9.11 godz 12:30

Praga lepsza od Ząbkovi w CLJ