TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

25 września 2019

Praskie Juniorki w meczu finałowym Wojewódzkiego Finału Pucharu Polski pokonały trzecioligowy zespół Warszawskiej Akademii Piłkarskiej 6:1

 

Zespół wystąpił w składzie:

Zenkiewicz- Jakubowska (Kuczyńska), Markowska, Sokołowska, Mańka - Brendota, Krzyżanowska, Strasińska (Dębska), Krukowska, Marcinkowska (Warachowska), Katowicz (Hajkiewicz).

Bramki dla Pragi: Katowicz x 1, Krukowska x 2, Mańka x 2, Krzyżanowska x 1

 

To na pewno niemały sukces podopiecznych trenera Bartka Gąsiora, który po meczu nie skąpił słów pochwał dla swoich zawodniczek.

"Do meczu pucharowego z WAPem podeszliśmy bardzo poważnie! Przede wszystkim dlatego, ze nic tak nie buduje zespołu jak zwycięstwa a tych ostatnio Nam brakowało. Nasza gra z meczu na mecz jest coraz lepsza. Po nieudanym początku wracamy na właściwe tory - to dobra perspektywa bo przed nami coraz trudniejsi rywale w CLJ.

Myślę, że nie skłamię mówiąc, ze ten mecz od początku do końca prowadzony był pod nasze dyktando. Szczelnie ustawiona linia obrony nie dawała się rozpędzić przeciwniczkom a dobrze zorganizowane podejście do pressingu powodowało sporo odbiorów nawet w polu karnym przeciwnika. Dziewczyny coraz lepiej zachowują się taktycznie, praktycznie nie ma u nas długich podań, wszystko rozgrywamy szybko po podłożu.

Bardzo cieszę się ze zaczynamy strzelać bramki - szczególnie z trafień Gabrysi Mańki, naszej ofensywnie usposobionej lewej obrończyni i Asi Krzyzanowskiej która trafiła po raz pierwszy w koszulce Pragi! Oczywiście fakt, że punktują tez nasze liderki Oli Katowicz i Marta Krukowska również pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłości. Pozostał atut wartościowych zmienniczek. Jakakolwiek zmiana nie powoduje u nas spadku jakości na boisku.

Dziewczyny same już chyba były wkurzone tym trudnym początkiem i teraz chcą zatrzeć złe pierwsze wrażenie. Chciałbym aby tak już pozostało. To był dobry mecz!"

Praga triumfuje w Wojewódzkim Finale Pucharu Polski !!!