TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

10 lipca 2019

 Siódma edycja Wrocław Trophy to największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. W czasie czterech dni trwania turnieju cztery tysiące zawodniczek i zawodników z 200 drużyn z dziewiętnastu krajów rozgrywało jednocześnie swoje mecze na 22 boiskach. Po raz pierwszy w historii turnieju o wrocławskie trofeum rywalizowały zespoły żeńskie. Praga Warszawa, której dziesięcioosobowy skład z roczników 2007 i 2006 wsparły starsze zawodniczki z rocznika 2005 rywalizowała w kategorii G13. W fazie grupowej Praga pokonała Ślęzę Wrocław 2:0,  SC Vistula Flamekickers 5:0, UKS Delfin Ślesin 8:0 i zremisowała z FC Hadec Kralove 1:1, co dało awans do finału z pierwszego miejsca w grupie. Finał ze Ślęzą Wrocław rozgrywany w systemie dwumeczu to dwie zupełnie inne historie. Pierwszy rozgrywany był na boisku, którego nawierzchnia nie nadawałaby się nawet do wypasu kóz ;-), więc w dużym stopniu obie drużyny próbowały przez 40 minut okiełznać niesforną "piłkę zmyłkę". Ostatecznie wynik 1:1 oznaczał, że zwycięzcę Wrocław Trophy w kategorii G13 wyłoni ostatni mecz. Na boisku finałowym nasz zespół pokazał techniczny kombinacyjny futbol, pozwalając na nieliczne akcje rywalkom ze Ślęzy. Ostatecznie po trzech dniach zmagań Praga Warszawa triumfowała w turnieju.

 

Indywidualne nagrodzone zostały:

Kinga Puchalska - Królowa Strzelczyń

Natasza Koper - Najlepsza Bramkarka

 

Trenerzy Marcin Malinowski i Bartek Gąsior podkreślali dobrą współpracę starszych bardziej doświadczonych zawodniczek z młodszymi. Cieszy dobra atmosfera w drużynie i luz jaki prezentowały dziewczyny w boiskowej grze.

 

Zespół Pragi wystąpił w składzie:

 

Natasza Koper, Aleksandra Żmijewska, Vitoria Zakharchuk, Anna Podpora, Alicja Chrzanowska, Julia Zakrzewska, Natalia Niedziałkowska, Barbara Łoniewska, Ola Jadczak, Amelia Modzelan, Natalia Matuszewska, Kinga Puchalska, Nikola Czechowska, Nina Warachowska.

 

Teraz czas na posezonowy odpoczynek. Za trzy tygodnie powrót do treningów i ciężkiej pracy.  

Praga wygrywa Wrocław Trophy 2019 !