TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

30 września 2019

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend w swoich ligach praskie zespoły.

Sobotni mecz w Centralnej Lidze Juniorek ze Stomilem Olsztyn zespół trenera Bartka Gąsiora rozegrał na Kawęczyńskiej. Prażanki wygrały, ale zagrały bez przekonania i bez wiary we własne umiejętności. Jedyną bramkę meczu zdobyła jeszcze w pierwszej połowie Ola Marcinkowska, choć sytuacji do podwyższenia wyniku i uspokojenia gry miały Prażanki znacznie więcej. Cieszą cenne trzy punkty, które pozwalają utrzymać dystans do  zespołów z czołówki tabeli.

W niedzielę Trampkarki i Młodziczki zagrały w Ząbkach. Najmłodsze Prażanki mogły już na początku meczu zdobyć przewagę bramkową, ale brakowało im albo szczęścia albo zimnej krwi po bramką Ząbkovii. Przeciwniczki strzeliły gola i starały się pilnować korzystnego wyniku, wyprowadzając co jakiś czas kontrataki. Napór naszych zawodniczek przyniósł efekt bramkowy, a do końca meczu próbowały podwyższyć wynik. Mecz zakończył się podziałem punktów, a trener Dominik Krzyżański podkreślał po meczu dobrą postawę swoich zawodniczek i upór z jakim dążyły do podwyższenia wyniku. Dzięki zwycięstwu Młodziczki awansowały na pozycję lidera Ekstraligi. 

Trampkarki ze względu na wysoką absencję kadrową wynikającą z kontuzji, przystąpiły do meczu w mocno okrojonym składzie. Trener Marcin Malinowski nie dysponował żadną zawodniczką rezerwową, a na wielu pozycjach musiał wystawić zawodniczki, które na co dzień na nich nie grają. Pomimo tak niekorzystnej sytuacji zespół nastawiony był na otwartą grę. Prażanki zdobyły prowadzenie, ale Ząbkowiankom udało się doprowadzić do remisu. Mecz był wyrównany i oba zespoły stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Ostatecznie w końcówce spotkania, które prowadzone było w szybkim tempie, Prażankom, które nie mogły liczyć na wsparcie rezerwowych zawodniczek wyraźnie zabrakło sił i to Ząbkovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po meczu trener Marcin Malinowski podkreślał zaangażowanie w grę swoich zawodniczek i konsekwencję w realizacji przedmeczowych założeń taktycznych.

 

Centralna Liga Juniorek WU-17

Praga Warszawa - Stomil Olsztyn 1:0

bramka: Ola Marcinkowska

 

Ekstraliga Trampkarek

Ząbkovia Ząbki - Praga Warszawa 1:3

bramka: Barbara Łoniewska

 

Ekstraliga Młodziczek

Ząbkovia Ząbki - Praga Warszawa 1:1

bramka: Karolina Michalak

 

Galeria zdjęć z weekendowych gier:

https://www.facebook.com/pg/mukspraga/photos/?tab=album&album_id=1284636791700783&ref=page_internal

 

Praski weekend