TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

04 lipca 2019

Reprezentacja Mazowieckiego ZPN U16 wywalczyła drugie miejsce na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019. W składzie drużyny prowadzonej przez trenerów Maćka Anglarta, Adriana Piankowskiego, Marcina Malinowskiego i Bartłomieja Gąsiora znalazło się pięć zawodniczek Pragi Warszawa: Natalia Betlińska, Daria Sokołowska, Oliwia Katowicz, Dominika Ducal i Ola Marcinkowska.

W czasie kilkudniowych zmagań Reprezentacja MZPN pokonała reprezentacje pomorskiego ZPN 1:0, śląskiego ZPN 2:0 i dolnośląskiego ZPN 6:0. Dopiero w finale z łódzkim ZPN, zawodniczki z Mazowsza straciły pierwszą i jedyną bramkę w turnieju. Niestety w tym meczu nie udało się strzelić bramki wyrównującej i mecz finałowy zakończył się wynikiem 1:0 dla łódzkiego ZPN.

 

Skład MZPN U16:
Klaudia Zielińska, Daria Sokołowska, Anna Kodym, Zuzanna Maronde, Dominika Ducal, Milena Prochowska, Katarzyna Jeryng, Asia Krzyżanowska, Wiktoria Malinowska, Karolina Czyż, Amelia Chmura, Natalia Betlińska, Ola Marcinkowska, Oliwia Malesa, Oliwia Katowicz, Sandra Staniszewska, Oliwia Czarnocka, Natalia Bednarczyk.

 

Kilka słów po Olimpiadzie napisała do koleżanek z drużyny kapitan MZPN U16 Milena Prochowska:

„Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz”
Jeszcze pół roku temu nikt w nas nie wierzył, każdy wątpił że możemy pojechać na tą Olimpiadę, jednak my pokazałyśmy ze jesteśmy drużyną! Kawał dobrej roboty sprawił, że mogłyśmy pokazać się na tych Mistrzostwach ...
Jako Kapitan tej wspaniałej drużyny chciałabym wam bardzo podziękować za ogromny wkład pracy, jaki wykonałyśmy w tak krótkim czasie, że pomimo wszelkich przeszkód potrafiłyśmy pokazać wszystkim na co nas stać i udowodnić, że jesteśmy jednymi z najlepszych zawodniczek w Polsce!
Podziękowania należą się również najlepszym trenerom pod słońcem, dzięki którym nasz Cel nie zostałby zrealizowany. Byliście przy nas, gdy miewałyśmy gorsze dni, zawsze staraliście się nam pomóc. I właśnie za to chciałabym Wam, Trenerom podziękować prosto z serducha od całej drużyny !
Mimo że zajęłyśmy II miejsce to i tak jestem z was baaardzo dumna, bo wiem że każda z was dała z siebie wszystko aby osiągnąć nasz wspólny CEL !
Z ogromną dumą nosiłam Opaskę jak dla mnie ZŁOTEJ DRUŻYNY !"

 

 

 

 

 

Srebro młodzieżowej Olimpiady dla Reprezentacji Mazowsza U16 !