TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

10 grudnia 2019

W  tegorocznym Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym praskie Trampkarki zajęły pierwsze i trzecie miejsce. 

Turniej rozpoczęła Praga A od meczu z AZS UW i łatwo go wygrała 5:0. Potem wygrała dwa kolejne mecze z Dragfil Tomaszów Mazowiecki (5:0) i Mazovią Grodziska Mazowiecki (2:0) zajmując w grupie pierwsze miejsce bez straty punktu i bramki. Praga B zmierzyła się z Polonezem Warszawa. Po zaciętym meczu prażanki uległy 0:2. W kolejnych meczach odniosły jednak dwa zwycięstwa z Gosirkami Piaseczno (2:0) i LUKS Wilki Wilków (2:0) i ostatecznie zajęły drugie miejsce w grupie. W obu drużynach Pragi broniła Julia Malczyk. W półfinale doszło do bratobójczego spotkania, a do jednej z  drużyn dołączyła bramkarka Młodziczek Karolina Trąbińska, która zagrała w pierwszej połowie w drużynie Pragi B, a w drugiej połowie w Drużnie Pragi A. Mecz był zacięty i o wyniku przesądziła jedna bramka, którą zdobyła Praga A. W ostatnim fragmencie Karolina Trąbińska obroniła silny strzał  Kingi Puchalskiej co dało awans Pradze A do finału. W meczu o trzecie miejsce Praga B zmierzyła się po raz kolejny z Polonezem Warszawa. Tym razem po regulaminowym czasie było 1:1 i o zwycięstwie przesądził konkurs rzutów karnych. Zawodniczki Pragi lepiej wykonywały jedenastki trafiając w pierwszej kolejce (Kinga Puchalska) podczas gdy zawodniczki Poloneza nie trafiły żadnego z dwóch karnych (jeden obroniła Julia Malczyk, drugi został przestrzelony nad bramką). Tym samym Praga B mogła się cieszyć z trzeciego miejsca. Praga A w finale zmierzyła się po raz kolejny z AZS UW lecz tym razem mecz był bardziej wyrównany. Dopiero po bramkach Basi Łoniewskiej i Niny Warachowskiej Praga A odniosła zwycięstwo, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Warto podkreślić iż zespół Pragi A przeszedł przez turniej bez straty bramki i punktu. 

Indywidualne turniejowe wyróżnienia przyznano Juli Malczyk (najlepszy bramkarz rocznik 2005 i młodsze), Basi Łoniewskiej (król strzelców turnieju w kategorii  rocznik 2005 i młodsze), oraz Kindze Puchalskiej (najlepsza zawodniczka Pragi rocznik 2005 i młodsze).

Trampkarkom gratulujemy i dziękujemy trenerowi Maćkowi Anglartowi za poprowadzenie obu zespołów w zastępstwie za trenera Marcina .

 

 

Triumf Trampkarek na mikołajki