TELEFON:

+48 600 630 215

 

EMAIL:

ZLYPRAGAWARSZAWA@GMAIL.COM

 

 ADRES: 

03-450 WARSZAWA

Ratuszowa 11 pok. 434

HOME

O NAS

GALERIA

ZAPISY

KRONIKA

KONTAKT

18 stycznia 2021

W dniach 9-16 stycznia zespoły Pragi udały się do Szalowej na wyjątkowe, w związku z obostrzeniami wprowadzonymi w naszym kraju, zimowe zgrupowanie. Ze względu na sytuacje pandemiczną wiele klubów było zmuszonych do odwołania swoich wyjazdów i zdecydowało się na organizację obozów stacjonarnych.

 

Prezes Marek Anglart:

„Wiemy jak ważnym elementem przygotowań do rundy wiosennej jest zgrupowanie zimowe, dlatego jako klub dołożyliśmy wszelkich starań, żeby udało się wyjechać. Po spełnieniu wszystkich koniecznych warunków i otrzymaniu z Ministerstwa Zdrowia i z MZPN niezbędnych pozwoleń, do końca śledziliśmy rozwój sytuacji związanej z pandemią. Na pewno w obecnym czasie i realiach, pod wieloma względami, organizacja wyjazdu różniła się od tej sprzed lat. Począwszy od bazy hotelowej, która powinna dysponować odpowiednią infrastrukturą sportową, przez organizację wartościowych sparingpartnerów do gier kontrolnych, aż po, co najważniejsze, zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego dla wszystkich trenerów i zawodniczek, to w porównaniu do zeszłego roku zupełnie inny proces organizacji. Nie było łatwo, ale najważniejsze, że się udało”

 

Na bazę hotelową wybrana została Szalowa Sport Arena, która oprócz zakwaterowania, zapewniała idealne zaplecze treningowe. Wspólne treningi seniorek i juniorek nadzorowali prezes Marek Anglart i trener Bartek Gąsior.

 

Trener Bartek Gąsior:

„Treningi w tym roku rozpoczęliśmy wcześnie, bo już 5 stycznia, a pierwszy tydzień poświeciliśmy na testowanie piłkarek. W kolejnym ruszyliśmy już na zgrupowanie, choć do końca nie byliśmy pewni czy w związku z obostrzeniami covidowymi w naszym kraju, będziemy mogli przebywać razem na wyjeździe. Dzięki dobrej organizacji, w sanitarnym reżimie w Szalowej Sport Arenie i pomimo trudnych warunków pogodowych zrealizowaliśmy plan treningowy niemalże w 100 procentach. Z racji tego, że to początek przygotowań pracowaliśmy głównie nad siłą i podbudową tlenową w połączeniu z rozwiązaniami taktycznymi. Trenowaliśmy na pełnowymiarowym boisku pod halą pneumatyczną dzięki temu mróz i śnieg nie był nam straszny! Rozegraliśmy jeden sparing na powietrzu w Nowym Sączu z pierwszoligową UKS 3 Staszkówka Jelna, którego w związku z obfitymi opadami śniegu, nie udało się dokończyć. Ostatniego dnia mieliśmy również bardzo wartościową grę wewnętrzną, po której mogę śmiało powiedzieć, że na każdej pozycji mamy rywalizację minimum 2 zawodniczek, co na pewno będzie napędzało rywalizację o pierwszą 11! Po powrocie nie zwalniamy tempa, mamy dograny plan gier kontrolnych i liczymy na to, że nic nam tych planów nie pokrzyżuje. W międzyczasie powalczymy też o kolejne złoto Halowych Mistrzostw Mazowsza. Osobiście nie mogę doczekać się rundy rewanżowej CLJ, chociaż wiem, że nie będzie to spacer a intensywny i męczący maraton po wyznaczony cel!”

 

 

 

 

 

 

Trenerka Sandra Szczepanek i trener Marcin Malinowski połączyli siły swoich drużyn na obozie, dzięki czemu młodziczki i trampkarki mogły trenować wspólnie.

 

Trener Marcin Malinowski:

„Niestety ze względu na kontuzje, w obozie nie mogło uczestniczyć kilka zawodniczek, ale te które mieliśmy do dyspozycji z trenerką Sandrą Szczepanek pracowały bardzo solidnie. Odbyliśmy w sumie 13 jednostek treningowych, rozegraliśmy dwa mecze kontrolne; z chłopięcym zespołem z Zakopanego i dziewczynami ze Staszówki Jelna. Oba były bardzo wartościowe, ale zaplanowane konkretnie do pracy nad innymi elementami. W pierwszym szybkość, fizyczność i motoryka były mocnymi argumentami rywala i właśnie pod grę przeciwko takiemu zespołowi ustawiony był ten sparing. W drugim, przeciwko dziewczynom z Jelnej, które są liderkami grupy Małopolskiej, to praca głównie nad dyscypliną taktyczną, komunikacją i budowaniem ataku pozycyjnego. Na duży plus i osobną pochwałę zasłużyły zawodniczki młodsze, które wielokrotnie pokazywały zaangażowanie i ambicję na poziomie 110%.

Wierzę w to, że solidnie przepracowane zgrupowanie będzie miało swoje odzwierciedlenie na boisku. Na nowy rok mamy wyznaczonych kilka celów sportowych, bo rywalizować będziemy m.in. w eliminacjach MMP U14 i Halowych Mistrzostwach Mazowsza, choć oczywiście celem nadrzędnym jest dla nas CLJ U15 i właśnie na przygotowaniach do tych rozgrywek głównie koncentrowaliśmy się na obozie.”

 

 

 

 

Osobne treningi, oprócz tych z drużyną, miały bramkarki ze wszystkich praskich drużyn, które trenowały z trenerem Adrianem Frankowskim według autorskiego planu szkoleniowego Akademii Bramkarskiej ProKeeper.

 

Trener Adrian Frankowski:

"Obóz uważam za bardzo udany. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty. Mam nadzieję że ten wyjazd zaowocuje bardzo dobrą postawą nie tylko bramkarek, ale wszystkich zawodniczek na boisku, a co za tym idzie sukcesami w obecnym sezonie i przełoży się to na ich dalsze sukcesy w piłce nożnej."

 

 

 

 

Już od poniedziałku 18 stycznia drużyny wracają do normalnego trybu treningowego.

 

 

 

 

 

Zimowe Zgrupowanie